פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קיס מי: שומרים על שפתיים בריאות גם בקיץ

   גם מי שמקפיד למרוח מקדם הגנה שוכח לעתים קרובות את עור השפתיים הדקיק והרגיש, החשוף כל העת לקרינת השמש. כך תגנו על השפתיים במשרד הממוזג ועל חוף הים

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום: ShutterStock)

   ימי הקיץ החמים חושפים אותנו לימים רבים של שמש וים. כל זה לא מיטיב עם העור שלנו, ובעיקר לא עם עור השפתיים העדין. השפתיים סובלות מכל מעבר מסביבה ממוזגת וקרירה לחום הלוהט שבחוץ ומכל משב של אוויר יבש, וקרני השמש בטח שלא משפרות את המצב.

   עולם הקוסמטיקה כבר הבין שחשוב לשים דגש על טיפוח השפתיים ועל טיפול בהן. מי שמתגוררת באזור שבו הקיץ מתאפיין באוויר יבש ומי שיושבת כל היום במשרד ממוזג בוודאי מכירה את האפקט שיש לכך על השפתיים, ואולי אפילו נמנעת מאיפור בשל היובש והסדקים. אבל לא רק נשים חובבות טיפוח זקוקות לעזרה בשיקום השפתיים: גם גברים לא יחמקו מפגעי הקיץ, במיוחד אלה שעובדים בחוץ, וגם ילדים שמרבים לבלות ולשחק בחוץ. משום, הושקו בשנים האחרונות תכשירי טיפוח והגנה רבים המכילים מקדם הגנה, לחות וויטמינים (A ו -E) לשפתיים, המותאמים לכולם – גברים, נשים וטף. כדאי למרוח מקדם הגנה באופן יומיומי ולמנוע נזקים.

   מבלים בים ובבריכה, נסעתם לחופשה? אל תזניחו את השפתיים. השפתיים חשופות מאוד לשמש בכל תנועה שלנו. נכון, כובע רחב שוליים יכול לצמצם את החשיפה, אך זה לא מספיק. רבים זוכרים אולי למרוח שכבת הגנה על עור הגוף כשהם יוצאים לחוף הים, אבל שוכחים מהשפתיים. במקרה הזה, הגוף שלנו לא לנו הגנה טבעית משום שהעור הדקיק של השפתיים מכיל מעט מאוד מלנין – הפיגמנט הכהה שבולע חלק מקרינת השמש. משום כך, שימו דגש מיוחד על מריחת השפתיים בתכשיר ייעודי שמכיל מקדם הגנה 15 לכל הפחות – ועדיף יותר. ואם אתם נכנסים למים, עשו לעצמכם מנהג לחדש את שכבת ההגנה, גם על הגוף וגם על השפתיים ושאר חלקי הפנים.

   אגב, גם בחורף וגם בקיץ יש לנו נטייה להרטיב את השפתיים עם הלשון, מה שעלול רק להחריף את היובש ולגרום לסדקים. זו סיבה נוספת למרוח באדיקות קרם לחות והכי חשוב - לשתות הרבה מים!