פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בואו ללמוד איך בונים רובוט

   הקיץ הילדים שלכם יכולים ללמוד לבנות, לתכנת ולהפעיל רובוטים סופר-מגניבים בעזרת ערכת הבנייה המתקדמת של לגו. מי יודע, אולי בסוף יצא מזה אקזיט

   רובוט ירוק חמוד (screen media)

   תחום הרובוטיקה לא מפסיק להתפתח ולהפתיע עם שכלולים מדהימים: מרובוטים זעירים שמעופפים כמו חרקים במעבדות המחקר המובילות ועד ל"חיות" המתכת המפורסמות של "בוסטון דיינמיקס". רכישת החברה בידי גוגל הענקית הבהירה לכל מי שהיה לו ספק: רובוטים הם העתיד. ובעולם הטכנולוגי של היום, אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל.

   באוניברסיטת תל אביב מציעים הקיץ קייטנה שבמסגרתה מתקיים חוג מיוחד לבוני רובוטים צעירים – בוגרי כיתות ג'-ד' ובוגרי ה'-ו'.

   ילדים בחוג רובוטיקה (אסור להשתמש)
   מגשימים פנטזיות. מתוך חוגי הרובוטיקה

   כיאה לתחום שנוגע לכמה וכמה עולמות ידע, ובהם מכניקה, חשמל, מחשבים ופיזיקה – חוגי הרובוטיקה שמים דגש על פיתוח החשיבה של הילדים שמשתתפים בהם. לדברי שמעון ואידה מאי.טי רובוטיקה שמעבירים את הסדנאות, חוגי הרובוטיקה מיועדים לילדים ולילדות סקרנים ונבונים שרוצים ללמוד לבנות רובוטים, לתכנת את הקוד שמפיח בהם חיים ולהפעיל אותם.

   "בשלבים הראשונים הם לומדים לבנות רובוט ולאחר מכן בונים משהו משלהם – בבנייה חופשית", אומר שמעון. "הילדים מקבלים ידע עיוני על רובוטים, מתנסים בעבודה מעשית וגם לומדים להפיק מעצמם את הפנטזיות שלהם". שמעון מוסיף כי העבודה בקבוצות מחדדת גם את החושים החברתיים של הילדים, והם רוכשים ידע גם על הרקע החברתי והכלכלי של התחום.

   העבודה בחוג הרובוטיקה היא באמצעות ערכת בניית הרובוטים המתקדמת ביותר של לגו - מיינדסטורם EV3. היא מאפשרת ליצור רובוטים שהולכים, מדברים ועושים עוד מגוון פעולות – והכל בשליטה מרחוק.

   למידע נוסף על קייטנות הקיץ של אוניברסיטת תל אביב