פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   המזגן התקלקל? אל תמהרו להזמין טכנאי

   דווקא באמצע הקיץ הלוהט המזגן שבק חיים? אל תזדרזו להזמין טכנאי. נסו קודם את הפעולות הבאות – ואולי תצליחו לחסוך כמה מאות שקלים

   מזגן, קיץ (ShutterStock)
   המזגן התקלקל? חכו רגע עם הטכנאי

   הבעיה: המזגן לא נדלק

   הפעולות שיש לבצע:

   1. אם הדלקת המזגן היא דרך שלט רחוק, יש לוודא שהוא פועל כראוי: הסוללות תקינות, השלט בטווח שידור ואין עצמים שחוסמים את השידור והוא תקין ושלם. במקרה שהשלט נפל או נשבר, ולו במידה חלקית, תמיד קיימת האפשרות שלא יצליח להפעיל את המזגן. במקרה כזה – יש לפנות לשירות הלקוחות להחלפת שלט.

   2. יש לבדוק אם הנתיך האוטומטי שאחראי על המזגן בארון החשמל קפץ. אם כן - יתכן שהנתיך התחמם, ואפשר להעלות אותו חזרה ולבדוק תחת פיקוח אם המזגן ממשיך לפעול כראוי. אם המזגן חוזר לעבודה תקינה, יתכן ומדובר במקרה חד פעמי. אם הדבר חוזר על עצמו יש לקרוא לחשמלאי.

   3. לעתים קיימות הפרעות אלקטרוניות שמשבשות את פעולת המזגן, ולכן כדאי לנתק את המזגן מהשקע, לחברו מחדש, ולבדוק אם הוא מתחיל לפעול כראוי. פעולה זו מבצעת ריסטרט למזגן, שיכול להחזיר אותו לפעילות תקינה.

   4. במזגנים עם מפסק (בדרך כלל במזגנים ישנים יש מתג כיבוי ראשי שנמצא על השקע) יש לוודא כי המפסק נמצא במצב דלוק. כמו כן יש לבדוק אם תקע המזגן מוכנס היטב בשקע.

   אם אף אחת מפעולות אלה לא עזרה – יש לפנות לשירות הלקוחות להזמנת טכנאי. עד להגעת הטכנאי, כדאי לנסות להפעיל את המזגן בצורה ידנית על ידי לחצן אוטומט שממוקם על גבי היחידה הפנימית.

   לפורום "מתקינים ועונים" של תדיראן.

   מזגן, קיץ (ShutterStock)
   רגע, אולי הבעיה בכלל בשלט?

   הבעיה: המזגן לא מקרר כראוי

   הפעולות שיש לבצע:

   1. יש לבדוק אם מצב העבודה (mode) והטמפרטורה הרצויה מכוונים כראוי (מצב קירור וטמפרטורה של 23 מעלות).

   2. יש לבדוק אם המסנן סתום. אם זה המצב - יש להוציאו, לנקות אותו ולהחזירו נקי ויבש למזגן.

   3. יש לוודא שפתחי יציאת וכניסת האוויר אינם חסומים, בגלל סיבה זו או אחרת – למשל, פריטים או כיסויים שחוסמים את פתח יציאת האוויר על המזגן. כן יש לבדוק שפתחי האוויר ביחידה החיצונית אינם מכוסים על ידי צמחייה, ניילונים, סדינים או בגדים שנפלו עליה, וחוסמים את כניסת האוויר.

   4. ודאו שהחלונות והדלתות בבית סגורים. אם הם אינם סגורים לחלוטין, תופרע עבודת המזגן והוא לא יוכל לקרר או לחמם כראוי.

   5. יש לבדוק שהמאוורר מצוי על עוצמה גבוהה מספיק. יש אפשרות שהעלאת עוצמת המאוורר תסייע למזגן לקרר.

   אם אף אחת מהפעולות לא עזרה – יש לפנות לשירות הלקוחות להזמנת טכנאי.

   הבעיה: דליפת מים בתוך הבית

   הפעולות שיש לבצע:

   1. יש לוודא שצינור הניקוז אינו סתום - בין אם על ידי לכלוך או עצם זר, וכן לוודא שהוא מכוון כלפי מטה ובמגמת ירידה לכל אורכו. אם הוא סתום או מלופף, המים יצטברו ויטפטפו בתוך הבית. לכן צריך לנקות ולשחרר אותו, כך שיוביל את המים מטה.

   2. בימים לחים מאוד, עשויה להיווצר "הזעה" על פתחי היציאה של המזגן שתוביל לטפטופים. גם חלונות פתוחים יגרמו ללחות גבוהה ולטפטוף, ולכן יש לבדוק שחלל הבית סגור ואטום לאוויר.

   אם אף אחת מהפעולות לא עזרה – יש לפנות לשירות הלקוחות להזמנת טכנאי.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   המזגן דולף? אולי זה הלכלוך

   הבעיה: דליפת מים מחוץ לבית

   הפעולות שיש לבצע:

   1. אם מדובר בדליפה בזמן קירור, הרי שהיא עלולה להיגרם מכך שהצנרת והחיבורים מתקררים ומזיעים. לרוב לא מדובר בתקלה. עם זאת, במקרה שהטפטוף מפריע לשכנים יש דרכים למנוע אותו, על ידי קריאה לטכנאי.

   2. בזמן שהמזגן מחמם, היחידה החיצונית הופכת קרה והיא באופן תקין מטפטפת מים. גם זו אינה תקלה, אך במקרה שהטפטוף מפריע לסביבת הבית, ניתן להתקין צינור ניקוז ליחידה החיצונית, על ידי קריאה לטכנאי.

   3. יש לבדוק שצינור הניקוז בחוץ אינו קרוע או תקול, מה שמוביל לכך שמים דולפים ממנו. במקרה כזה יש להחליף צינור, על ידי קריאה לטכנאי.

   אם אף אחת מהפעולות לא עזרה – יש לפנות לשירות הלקוחות להזמנת טכנאי.

   למידע נוסף הכנסו לאתר תדיראן.