פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   להתנתק מהעסק ולהישאר מחובר

   קצת תכנון, קצת טכנולוגיה והרבה משמעת עצמית - הטיפים והפתרונות הטכנולוגיים שיאפשרו לבעלי עסקים לצאת לחופש בראש שקט

   בעולם אידיאלי היינו יכולים לצאת לחופשה ולהתנתק מהכל – מהחדשות, מטרדות היומיום ומהעבודה, אבל המציאות העסקית מכתיבה לנו התנהלות אחרת: את הלקוחות שלנו לא מעניין שכבר שנה לא קראנו ספר ובתור בעלי עסק, כדי לא להפסיד את הפרויקט הבא, אנחנו נדרשים להישאר עם היד על הדופק גם כאשר היא אוחזת בכוס בירה או בחבל סנפלינג - לקרוא מיילים, לעדכן קבצים, ולשלוח ללקוח חוזה מעודכן. אז איך בכל זאת, בתנאים האלו, אפשר ליהנות מהחופש?

   נקו שולחן, בצעו תכנון מוקדם

   נסו לנקות את שולחנכם לפני הנסיעה ולקשור כמה שיותר קצוות פרומים: שלחו דרישות תשלום על פרויקטים שהסתיימו והנפיקו חשבוניות על תשלומים שהתקבלו, הודיעו לקולגות וללקוחות מרכזיים שאתם נוסעים ושתהיו זמינים, אבל לא 24 שעות ביממה.

   שלבו בתכנית הטיול איים קטנים של עבודה שאותם תקדישו לקריאת מיילים ולכתיבתם, לניהול צ'טים קצרים ולשיחות וידיאו. שאלו את עצמכם מהו מינון העבודה היומי שאתם מסוגלים לשאת - כמה זמן ביום אתם מוכנים או צריכים להקדיש לעבודה, איפה אתם באמת ובתמים נדרשים ואיפה העובדים שלכם יכולים להסתדר לבד. בזמן הטיול נסו לא לחרוג מהזמן היומי שהקצבתם לעצמכם.

   מסביב לעולם ב?365 יום
   הצטיידו בטכנולוגיה שתתמוך בצרכים שלכם מרחוק. עם הפתרון הטכנולוגי הנכון ממש לא תצטרכו את המחשב המשרדי כדי לשלוף פיסת מידע הכרחית ותוכלו להסתובב בכל מקום בעולם) בראש שקט.

   בזק בינלאומי לעסקים מציעה את חבילת השירותים Office 365, מבית Microsoft (שיאפשרו לכם גישה מאובטחת לעסק שלכם מכל מקום ומכל מכשיר. מלבד שירותי ה- office המוכרים תהנו מתיבת מייל ענקית (50 ג'יגה), אחסון קבצים בנפח אדיר (1 טרה בייט) וניהול שיחות וידיאו עם הקולגות והעובדים שלכם. התשלום על החבילה חודשי (לפי מספר הרישיונות שרכשתם) ומאפשר חמש התקנות למשתמש.
   כל פיסת מידע יכולה להיות מול העיניים שלכם תוך שניות, גם אם בדיוק ירדתם מהלונדון איי או סיימתם שיט תעלות באמסטרדם.

   אתם אפילו לא צריכים לקחת לטיול את המחשב מהמשרד ואין צורך במערכת הפעלה מיוחדת. לקבצים שלכם תוכלו לגשת מהטלפון או מהטאבלט.

   חופשה משפחתית מגדל אייפל פריז (ShutterStock)
   העבירו את הסמארטפון למצב חופשה

   ביזנס מייל ופלז'ר מייל

   המכשול הגדול ביותר בדרך לנירוונה הוא אנחנו. אם אנחנו רגילים לעבוד 90 שעות בשבוע יהיה לנו קשה מאוד להוריד את הרגל מהגז ולהניח אותה על ערסל, וסביר שהפיתוי לבדוק את המיילים מהעבודה יהיה גדול מהצפוי. לכן חשוב כל כך להקציב זמן לעבודה לפני שעולים על המטוס ולהעביר את כל המכשירים ל"מצב חופשה".

   כפי שלא משאירים שוקולד בארון אם מנסים לעשות דיאטה, כך עדיף להימנע מקבלת אינפורמציה מיותרת אם מנסים לצאת מהשגרה ולהירגע. אם כל מייל ידידותי מחברים או ממשפחה יגרום לכם להיכנס לתיבת המייל העסקי ולשקוע בהרהורי עבודה לא תצליחו ליהנות.

   הפרידו בין השניים והיכנסו לתיבת המייל העסקי רק ברגעים המיועדים לכך. במייל העסקי הפעילו את המענה האוטומטי המבשר על היעדרותכם מהמשרד (out-of-office reply) וכבו את ההתראות המבשרות על הגעתו של מייל חדש לתיבת המייל העסקי. כך לא תרגישו חובה לענות מיד על כל מייל.