פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   העסק בעננים: תשכחו משרתים מקומיים

   בעלי עסקים רבים עדיין לא מודעים לכוח הטמון בשימוש בשירותי ענן וליכולתם לשפר פלאים את הפרודוקטיביות של העסק. כל מה שחשוב לדעת

   בשנת 2015 אין צורך לשכנע איש שטכנולוגיה היא המפתח להגדלת הרווחיות של כל עסק – קטן או גדול – בכל תחום. השאלה שעל הפרק היום איננה "האם להשתמש בטכנולוגיה?" אלא "באיזו טכנולוגיה להשתמש?"

   פעם, בשל המחיר הגבוה והצורך בתחזוקה, היו השרתים הגדולים ופתרונות האחסון המרשימים זמינים רק לבתי העסק הגדולים, ואילו היום, בזכות שירותי ענן - שירותי מחשוב שניתנים למשתמש באמצעות מחשב מרוחק, שבו מרוכזים כל הנתונים והקבצים - גם משרד של שלושה עובדים יכול להרוויח ולהתנהל כמו השחקניות הגדולות בשוק. איך זה מתאפשר? הנה ההסברים:

   חיסכון בהוצאות

   היתרון הפשוט והמיידי במעבר למחשוב ענן הוא היתרון הכלכלי. ההוצאה החודשית צפויה וידועה מראש, ונגזרת אך ורק מכמות המשתמשים בחברה שלכם.

   היות שכל החומר יושב בענן ולא על חומרה מקומית, התחזוקה הרבה יותר פשוטה ואפשר בקלות לחסוך בהוצאות ה?IT: אין יותר צורך באיש סיסטם קבוע בתוך החברה, ואפשר להשתמש בשירותי IT חיצוניים פה ושם, כשצריך. את הכסף שתחסכו על שירותי תמיכה תוכלו להוציא, למשל, על שיווק.

   אבטחת מידע משופרת

   בעלי עסקים רבים עדיין שבויים בקונספציה שלפיה ניהול המידע בשרתים מקומיים הוא פתרון בטוח יותר, אבל זה רחוק מאוד מן האמת. האמת היא שסביר שהחברה שמספקת לכם שירותי ענן תאבטח את המידע שלכם באופן יעיל יותר מכם. ספקים רציניים יתנו לכם פתרון יעיל ומאובטח לעילא.

   גבר עם טאבלט ליד שרתים (ShutterStock)
   כל החומר מגובה וקיים לשליפה

   שחזור מידע בשליפה

   אם תקרה, חס וחלילה, תאונה כלשהי במשרד – שריפה, פריצה או כל אסון אחר, לא עלינו, או אם אחד המחשבים יחליט להחזיר נשמתו לבורא, תוכלו להיות שקטים ורגועים: החומרה אולי איננה, אבל על המידע אין צורך להתאבל – הוא מגובה, שריר וקיים ומוכן לשליפה בכל רגע.

   תקשורת קלה ומהירה - ניהול העסק מכל מקום

   פתרון ענן מוצלח יעזור לכם לשפר את התקשורת בין העובדים. מכיוון שכולם יכולים לגשת לכל קובץ מכל מכשיר (טלפון, טאבלט או מחשב), מכל מקום, אפשר לוותר על פינג פונג הקבצים במייל. הקבצים יושבים במיקום מרכזי ולכל הנוגעים בדבר (על פי הרשאות שנקבעות מראש, כמובן) יש אפשרות לגשת אליהם.

   התהליך חלק הרבה יותר ויש פחות מקום לטעויות ולשאלות כמו "האם קיבלתי את הקובץ העדכני?". לא משנה אם הם עובדים במשרד, בבית, בישראל או בחו"ל, כל עוד יש להם חיבור אינטרנט העובדים שלך יכולים לגשת לקבצים ולעבוד.

   גמישות טכנולוגית

   כשהמידע שלכם יושב בענן הרבה יותר קל לכם להתאים את עצמכם לשינויים הטכנולוגים החיצוניים המהירים ולהגיב ביעילות גם לדרישות פנים ארגוניות. צריכים עוד מקום למידע? הדרישה למקום צנחה שוב? הציבו את הדרישה בפני ספק שירותי הענן שלכם – הוא יקטין או יגדיל את נפח המידע שלכם. אין צורך לקנות חומרה מקומית.

   בעולם של agility (גמישות ומהירות תגובה לשינויים טכנולוגיים) שירותי הענן הם תנאי סף להסתגלות מהירה לשינויים טכנולוגיים. חברות שמשתמשות בשירותי ענן מגיבות במהירות לצרכי הלקוחות ומציבות רף תחרות גבוה לחברות שאינן משכילות להגיב במהרה לשינויים הטכנולוגים האינטנסיביים המתרגשים עלינו חדשות לבקרים.

   אחד הפתרונות המובילים בתחום שירותי הענן היום הוא חבילת השירותים Office 365. החבילה כוללת תוכנות ענן מבית Microsoft (בהפצת בזק בינלאומי) שיאפשרו לכם ולעובדים שלכם לנהל את העבודה בצורה יעילה וחסכונית יותר.

   החבילה מאפשרת - גישה מאובטחת מכל מקום ומבכל מכשיר לכל המידע בעסק (לצורך צפייה בקבצים או לצורך עריכתם). מלבד שירותי האחסון (בנפח של 1 טרה בייט) יקבל כל משתמש באופיס 365 תיבת מייל ענקית (50 ג'יגה). השירות כולל גם ניהול שיחות ועידה (בצ'אט פשוט או בווידיאו). התשלום על החבילה חודשי (לפי מספר הרישיונות שרכשתם) ומאפשר חמש התקנות למשתמש.